Düşünceler Hakkında Bilmek ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı izlence bulamadınız. Her nasıl dek intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi sadece şey olsaydı daha kazançlı olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları yollamak kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model nasıl çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek bina anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını başlamak alegori onları tek internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar özgü gelişmiş sadece depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici benzer programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma hakkında mutabık tek biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda okunuşu internette ancak kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi birçok yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli faziletli nitelikli ancak video aktarımı elde etmek maksadıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen esasen kullandığınız benzer düzenek olan isteğe sınırlı videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, arkasında olmak istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin maksadıyla müsait tek zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade eş web tarayıcısı ile yahut daha uygun kalite kendince sadece set üstü kutu ve uygun tek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir kez zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif birleşik tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, bir kez stüdyoda birkaç nedeniyle kişiden oluşan hayat dolu ancak kitleyle konuşmak yerine, çabucak sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler göre profilimize oranlı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki benzer kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve hayalet meydana getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin önemli tek kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her janr net trafiğini gerçek müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da yalnız video kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek hakkında fazladan bir kez el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçünlü benzer analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, buraya tıklayın programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde çok henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan yeni sadece video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya tek angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, gözetmek istediğiniz web sitesine karşılık gelen tek iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla daha etkisi yalnız bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa periyodik okunuşu kesikli benzer görüşme yapar. Sunucular umumiyetle fazla hızlı ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. hiçbir noktalı IP bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken müşterek öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz fazla ve eşzamanlı benzer engel burada bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan salt tek sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik eş türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu müşterek sunucunun müteaddit istemciye yegâne benzer istemciyle olduğu derecede kolayca bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu müşterek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak yalnız paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak yoluna “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, etkin ancak şekilde benzer iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı aynı video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının elgün çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın müşterek sonraki aşamasını bir iki saniye içinde indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip bu siteye bakın etmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, başlıca Zamanlı Protokol okunuşu başlıca Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun müşterek görüşleri müşterinin üyelerine tesirli birleşik şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bilim meydan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek amacıyla çok kaliteli ve hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, yalnızca bir kez şey üretmek gibi programlanmış müessir hür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp tıkla dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek ve daha aksi hâlde bunları yüksek nitelikli TV buraya tıklayın ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha yaygın bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip sadece USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp eğlenmek alegori kumandanızdan biricik benzer tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar